Leczenie ortodontyczne bardzo rzadko jest leczeniem, które prowadzi się szybko. W tym przypadku nasze możliwości interwencji są bardzo ograniczone, ponieważ nie możemy czegoś wyciąć i przymocować w innym miejscu. Musimy struktury organizmu przesuwać, a te w naturalny sposób nie chcą się przesuwać. A kiedy nawet już się przesuną, nie chcą zostać w nowym miejscu, ale wracają na stałe. Dzięki temu mechanizmowi każdego rana nie budzimy się z poprzestawianą od poduszki twarzą, ale kiedy mamy problem, na przykład krzywe zęby, ustawienie ich w odpowiedni sposób jest trudne. Wykorzystane w tym celu muszą być aparaty na zęby, zazwyczaj najpierw aparat wyjmowany, a potem aparat stały.
Aparaty na zęby
Wśród aparatów na zęby wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje: aparaty stałe i aparaty, które się wkłada do ust tylko na kilka godzin dziennie, czyli aparaty wkładane lub jak kto woli, wyjmowane. Ważniejszy dla ortodoncji jest pierwszy rodzaj aparatów, ale zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od drugiego z nich. Są to bowiem aparaty ortodontyczne, które pomagają w kształtowaniu rozwoju rosnącej u dziecka i nastolatka szczęki. Wykorzystuje się naturalne siły organizmu do jego prawidłowego kształtowania. Ich możliwości są ograniczone, ale ich uciążliwość jest niewielka, więc są dobrym startem.
Podążając ścieżkami naturalnego rozwoju szczeki nie da się jednak zlikwidować niektórych problemów, a wiele innych będzie można tylko w niewielkim stopniu poprawić. Dlatego niezbędne jest po pewnym czasie postawienie na aparat stały. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach
Previous Post: Usługi logistyczne fizyczne i oparte na umiejętnościach
Next Post: Czy jeszcze jest praca za granicą?